Yurtdışı Seyahatlerinde Ucuz Konaklama İçin 5 Öneri


Gideceğimiz ülkeye veya rotaya karar verdikten sonra aklımıza gelen ilk soru nasıl, nerede ve ne kadara konaklayacağımız oluyor. Bunun için il önce karar vermemiz gereken şey bulunduğumuz şehirde nereleri gezeceğimiz nereleri görmek istediğimiz olmalı. Konaklama seçeneklerini düşünürken olası maliyetleri düşürmek amacıyla sizler için bir derleme hazırladık!

 1. 1 Haftaiçi Konaklama Seçmek


  Gideceğiniz yere karar verdikten sonra ne zaman konaklayacağınıza karar vermelisiniz. Örneğin pahalı bir ülkeye gidiyorsanız eğer mutlaka konaklamanızı haftaiçine getirmenizi öneririz. Çünkü haftaiçi otellerin doluluk oranı neredeyse yarı yarıya daha düşüktür. Bu sebeple haftaiçi konaklamalarda göreceksiniz çok büyük indirim imkanları yakayalabilirsiniz. Otel sahipleri odalar boş kalmasın diye böyle kampanyalar yapıyor.

 2. 2 Erken Rezervasyon Cebi Rahatlatır!


  Eğer seyehatinizi yapacağınız yer ve tarih netse mutlaka erken rezarvasyon yapın. Çünkü erken rezervasyon yaptığınızda otellere bu ücret direkt nakit olarak giriyor ancak otel hizmet vermiyor. Üstelik bu sayede neredeyse %50 indirim fırsatları dahi yakalayabilirsiniz.

 3. 3 Kalabalık Gidecekseniz Otel Yerine Ev Tercih Edin


  Eğer seyahate kalabalık bir ekiple yani 4-5 kişi gitmeyi planlıyorsanız otel yerine ev kiralamayı tercih etmek maliyetleri oldukça düşürecektir. Üstelik bu sayede yemeklerinizi evde de pişirerek çok daha fazla maliyet indirimi yakalayabilirsiniz.

 4. 4 Şaşırtıcı Ancak Son Dakika Rezervasyon Yapmak


  Eğer seyehat ettiğiniz şehirde çok önemli bir etkinlik, festival vb. bir progam yoksa son dakika rezervasyonlarla çok uygun konaklama imkanları bulabilirsiniz. Çünkü işletmeler odalarıın boş kalması yerine ucuza kiralama eğiliminde oluyorlar.

 5. 5 Hostel veya Guest House Gibi Yerler Tecih Edin


  Buraları tercih etmek hem sosyal bir ortamla buluşma imkanı yaratıyor hem de bu insanlardan seyehat etmek üzerine birçok şey öğrenme fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Üstelik otellere göre çok daha ucuza kalabilme imkanı da yanında.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Trivia quiz
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Hikaye
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Caps
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Embedleri
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format