Sevgililer Günü Yaklaşırken Aşkı Farklı Tatlarda Anlatan Beş Film:

14 Şubat Sevgililer Günü için hepimiz birçok plan yapıyoruz. Kimi romantik bir akşam yemeği kimi bir kış tatili planlıyor.


Sevgililer Günü yaklaşırken 14 Şubat’ı evinde geçirmek isteyenler için size farklı duygular tattırcak kimi zaman ağlatacak kimi zaman gülümsetecek belki de aşkınızı tazeleyecek gelmiş geçmiş en romantik beş film derledik. Elbette Sevgililer Günü’nü yalnız geçirecek olanları da unutmadık. Her birinin hikayesi birbirinden farklı bu filmlerde hepimizin bulacağı birçok şey var.

 1. 1 Not Defteri (Notebook) - 2004


  Eski bir not defterinden anlatılan ve 40'lı yıllarda Amerika, Kuzey Karolayna'daki bir kıyı kasabası olan Seabrook'a ailesiyle birlikte huzurlu bir yaz tatili geçirmek için genç bir kız gelir. Genç kız Allie'nin bir karnavalda Noah'la tanışıp yakınlaşmasıyla hikaye başlıyor.

  Genç kız varlıklı bir aileden gelir fakat Noah ise kasabadaki değirmende çalışmaktadır. Klasik bir zengin kız-fakir oğlan hikayesinden farklı olarak The Notebook sizi hiç düşünmeden yaşanan rüya dolu bir aşk hikayesine davet ediyor.

 2. 2 Aşk ve Gurur (Pride and Prejudice) - 2005


  18.yüzyıl sonları İngiltere'sinde geçen hikaye annelerinin onlara sürekli iyi bir koca bulmalarını telkin etmesiyle büyüyen beş kız kardeş Bennet'lardan Elizabeth'in etrafında dönüyor.

  Neşeli ve zeki bir mizaca sahip olan Elizabeth'in babasının da desteğiyle hayatını dolu dolu ve daha farklı yaşama çabasını anlatıyor.

 3. 3 Paris'te Bir Gece Yarısı (Midnight in Paris) - 2011


  Gil ve nişanlısı Inez'in ailelerinin iş seyahatlarini bahane ederek Paris'e giderler. Gil, başarılı bir Hollwood yazarı olmasına rağmen ilk romanı için ilham bulamamaktadır. Paris'e geldiklerinde Gil, aşıklar şehri olan Paris'e hayran kalır ve Inez'le evlendiklerinde mutlaka burada yaşamaları gerektiğinin hayalini kurmaya başlar. 

  Bir gece Paris sokaklarında yürüyüşe çıkmasıyla kendini 1920'lerin Paris'inde bulur. Burada o dönemin ünlü sabatçılarıyla tanışma fırsatı yakalar ve bu fırsatla hayata bakış açısı değişir.

 4. 4 Kasımda Aşk Başkadır (Sweet November) - 2001


  Motorlu Araçlar Bölümü'nde geçirdikleri sıkıntılı bir saatten başka hiçbir ortak noktaları olmayan Nelson Moss ve Sara Deever'ın hikayesini izliyoruz.

  Sara, erkeklerin iyi yönlerini ortaya çıkaran çekici bir karakter, Nelson ise işten başka hiçbir şey düşünmeyen biridir. Ta ki Sara ile tanışıncaya kadar... Birbirlerinden etkilenen çift tam olarak bağlanmaya hazır olmamasına rağman alışılagelmişin dışında bir beraberliğe başlarlar.

  Beklenti yok, baskı yok, bağ yok fakat ikisinin de hesaba katamadığı şey: Aşık olmak.

 5. 5 Suyun Sesi (Shape of Water) - 2017


  2017 yılında Oscar'da En İyi Film Ödülü'nü alan Suyun Sesi filmi, 1960'ların Baltimore'unda geçen masalsı bir aşk hikayesini anlatıyor. 

  Gizli ve üst düzey güvenlikli bir Amerikan araştırma tesisinde temizlikçi olarak çalışmakta olan Elisa sessiz ve rutin bir hayata sahiptir. Bir gün Elisa ve iş arkadaşı Zelda devletin yaptığı gizli bir deneyi keşfederler. Bu saatten sonra Elisa'nın hayatı artık eskisi gibi olmayacaktır.

  Suda hapsedilen insansı bir yaratığın acımasız bir deneyde kullanıldığını fark eden Elisa, aynı zamanda bu yaratıkla iletişim kurabildiğini fark eder... Aralarında kurulan tarifsiz bu bağ ile birbirlerinin hayatlarında büyük etkiler yaratacaklardır.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Trivia quiz
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Hikaye
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Caps
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Embedleri
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format