Organize İşler Sazan Sarmalı Fiyaskosu


Organize İşler Sazan Sarmalı Fiyaskosu

Merhaba Dostlar, 

Hafta sonu fırsat bulmuşken bir sinema kaçamağı yapayım dedim ( sazan sarmalı ). Afişini görür görmez hiç düşünmeden aldım biletimi merakla beklediğim bir film Organize İşler Sazan Sarmalı… Yılmaz Erdoğan’ın 2005 yılında başrol olarak oynadığı Organize İşlerin devamı diyebiliriz bu filme.

Verdiğim Paraya Yazık…!!

Hepimiz biliriz ki Yılmaz ERDOĞAN denilince akla kalite gelir, komedi gelir, başarı gelir. Ama ne yazıkki bu sefer öyle olmadı dostlar. Yaklaşık 20 TL bilet ücretimi ödeyerek girdim salona. Hafta sonu ve alışveriş merkezinin en cafcaflı kalabalık olduğu bir saati seçtim. Salona girince ne göreyim toplasanız 50 kişi yok. Acaba dedim ben izlemekte geçmi kaldım ki? (hala kendimi kandırıyorum). Oysaki MÜSLÜM filmini hatırlıyorum salon hıncahıç dolu çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına. İlk pişmanlığı yaşadıktan sonra koltuğa oturup filmin başlamasını beklemeye koyuldum. Bu arada salonu öyle bomboş görünce verdiğim paraya içim acıdı.

Sarı Saruhan Saçmalası

Ve film başlar…. Bir önceki filmde olan oyuncularda var olmayan oyuncularda. Tabiki en en en beğendiğim oyuncu Ezgi MOLA. Döktürmüştü yine Ezgi MOLA. Bu kızın enerjisine bayılıyorum. Asıl bombamıza geldi sıra Kıvanç Tatlıtuğ. Tatlıtuğ bu filmde Sarı Saruhan olarak çıktı karşıma. Amma ne Saruhan. Hayatımda böyle bir tipleme görmedim. Bir kere hiç yakışmamış Kıvanç’a bu karakter. Resmen yıllardır oynadığı bütün yapımlardaki karakterler bir kalemde silindi gitti. Ne ağırlığı kaldı nede yeteneği bence. Anlayacağınız Sarı Saruhan saçmalaması olmamış olmamış olmamıştı..(hele o kendince bir gülmesi varya, olmasaymış daha iyiymiş)

Konusu mu Ne ?

Filmin konusu şu;  Dolandırıcı Asım NOYAN’ın(Yılmaz ERDOĞAN)  kızı Nazlı(Bensu SORAL). Nazlı’nın nikah gününde müstakbel eşi Bahadır(Atakan ÇELİK)  telefon dolandırıcılığına kurban gider. Nazlıda bu konuda yardım istemek için küs olduğu babasına gider. Asım’da kızına yardım eder ve paralarını kurtarır. Filmde klasik bir bitiş yaptı. Mutlu aile tablosuya bitti. Uzun uzun yazıpta sizide sıkmayacağım.

İzlemelimiyiz…?

Israrla filme gitmek istiyorsanız. Bence yapmayın derim. Çünkü hem paranıza hem zamanınıza yazık edersiniz. Onun yerine, Müslüm Filmine gidin yeniden. Bu arada , çok sevdiğim şarkılarını beğenerek dinlediğim saygıdeğer Müslüm Babanın dün(03.03.2016) vefatının 3. yılıydı. Kendisini rahmet ve saygı ile anıyorum. Mekanın cennet olsun Müslüm Baba…


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Trivia quiz
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Hikaye
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Caps
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Embedleri
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format