Migrene İyi Gelen 5 Doğal Bitki Çeşidi

Ense kökünden girip şakak ve göz çevresine yayılan migren ağrısından kurtulmak için bitkisel çözümler de mümkün.


Baş ağrısı ve özellikle migren toplumda yaygın olan ve sık yaşandığı takdirde özellikle de şiddetli yaşandığı takdirde yaşam standırdınızı dahi düşürebilecek bir rahatsızlık olarak görülüyor. Özellikle de migren teşhisi konulan hastaların yaşadığı ağrılar gün içindeki bazı basit aktivitelerini yapmasının önünde engel teşkil edebiliyor.

Bu yüzden sizler için migrenle baş etmek adına 5 farklı bitkisel çözüm yolu derledik.

Migrene İyi Gelen Bitkiler Arasında

1. Veba OtuMigren ataklarını hafifletmek adına en çok tercih edilen bitkilerden biridir veba otu. Veba otunun standardize edilmiş ekstarktının alınması önemlidir.Karaciğer hastalarının, hamilelerin ve emziren annelerin veba otu kullanımından kaçınmaları gerekir. Migren tedavisinde veba otu kullanacaksanız eğer kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalı ve sizin için uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz. Eğer doktorunuz kullanmada sakınca görmediğini söylerse yine kullanım şekli ve dozajı noktasında doktorunuzla birlikte karar almalısınız.

2. Sarı Kantaron

Doğal bir antidepresan olarak da kullanılabilen birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve şifa otu olarak da bilinen sarı kantaronun migren ağrılarına iyi geldiği bilinmektedir.

3. Nane YağıBaş ağrısı ve migren tedavilerinde bilinen pek çok olumlu etkisi olan nane yağı bitkisel birçok baş ağrısı tedavisinde en çok tecih edilen bitkisel çözümlerdendir. Nane yağını şakak ve alın bölgenize sürmeniz sizi rahatlatacaktır. Aynı zamanda ara ara koklamanız da size iyi gelecektir.

4. YoğurtotuYoğurt otunun düzenli kullanımı migren ağrısını azaltmak için iyi bir yöntemdir. Aynı zamanda lenf bezi rahatsızlıklarına sinir sistemini destekleyerek yardımcı olur. Yatıştırıcı bir etkisi vardır. Migren ağrılarınızı azaltmak için çay şeklinde demleyerek tüketebilirsiniz. Bir bardak su içine bir tutam yoğurt otu atarak demlemeniz ve ılık bir şekilde içmeniz önerilir.

5. Lavanta

Bir bardak sıcak suya bir tutam lavanta ilave edin. Bu işlemi düzenli olarak her gün 2 fincan tüketerek gerçekleştirdiğinizde migren ataklarınızdaki ve migren şiddetinizdeki azalmayı fark edeceksiniz. İsterseniz migren ağrılarınızı azaltmak içim lavanta yağı da kullanabilirsiniz. Lavanta yağını da yine şakak bölgenize ve alın bölgenize masaj yaparak uygularsanız ne kadar rahatlatıcı bir etkisi olduğunu fark edebilirsiniz.

https://petrifay.com/uncategorized/iliskilerde-kadinlarin-farkina-varmadan-maruz-kaldigi-5-psikolojik-siddet/

[Zombify_post]


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Trivia quiz
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Hikaye
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Caps
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Embedleri
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format