METABOLİZMASI YAVAŞ OLANLAR BURAYA

Kilo verememenizin sebebi metabolizmanızın yavaşlığı olabilir. Herkesten az yiyip yinede kilomu alıyorsunuz?Metabolizmanızın yavaş olduğundan mı şüpheleniyorsunuz?


Kilo verememenizin sebebi metabolizmanızın yavaşlığı olabilir.
Herkesten az yiyip yine de kilomu alıyorsunuz? Metabolizmanızın yavaş olduğundan mı şüpheleniyorsunuz? Su içsem yarıyor diye mi düşünüyorsun ?
Ama meraklanmayın doğru bir beslenme ile metabolizmayı hızlandırabilirsiniz.
Metabolizmayı canlandırmak için 10 öneri

⭐️Günlük tüketmeniz gereken besinin en az yüzde 50’sini kahvaltııda alın. Yüzde 30’unu öğlen yemeğinde , yüzde 20’sini de ikindi ile akşam yemeğine bölüştürün. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi  sabahtan koyarsanız yatana kadar metabolizmayı doğru çalıştırmış olursunuz.

⭐️Her öğününüz de mutlaka et , tavuk , balık,kıyma ve ya kuru baklagiller bulundurmaya özen gösterin. Çünkü vücut proteinleri sindirmek için daha çok çalışır. Daha çok çalışırken de daha çok enerji harcar.

⭐️Güne 1 adet kayısı kıvamında haşlanmış yumurta yiyerek başlayın. Kahvaltıda yumurta yiyenler yemeyenlere göre daha tok kalır. Metabolizmaları daha iyi çalışır.

⭐️Gün içerinde süt veya yoğurt tüketmeyi ihmal etmeyin. Süt ve süt ürünlerinin içerisinde ki kalsiyum metabolizmayı ateşler ve hızlanmasını sağlar.

⭐️Günde 2 buçuk 3 litre su için. Eğer mide ve ya boğazla ilgili bir sorununuz yoksa soğuk su içmeye özen gösterin.Çünkü vücut soğuk suyu metabolize etmek için ısıtmaya çalışır bu arada da metabolizmayı hızlandırır.

⭐️Metabolizmayı arttıran en güçlü vitamin Cvitamini. Cvitamini yüksek yiyecekler günde  2-3 porsiyon tüketmeye çalışın.  Kivi ,turunçgiller ,limon  ve yeşil yapraklı sebzeler gibi. Özellikle sabahları 1 tutam taze nane, maydanoz, tere , roka ve dereotunun üzerine 1 limon sıkarak güne başladığında o günkü istirahat metabolizma hızı daha yüksek olacaktır.

⭐️Acı kırmızı biberin içindeki kapsaisin maddesi metabolizma dostu. Herhangi bir mide probleminiz yoksa yemeklerinize acı kırmızı biber ekleyin. Metazbolizmayı hızlandırmak istiyorsak acıyı sevmeye başlamalıyız

⭐️Yeşil çay başlı başına bir mucize, sadece metabolizmayı hızlandırmakla kalmıyor aynı zamanda hücreleri temizleyici yani antioksidan etkisi de çok kuvvetli, o nedenle günde 3 fincan limonlu yeşil çay içmekte fayda var.

⭐️Hayatımızdan sporu da eksik etmemeliyiz. Beslenmenin  yanında düzenli yaptığımız egzersizler her zaman işe yarar.

⭐️Ve kahve .. İçerdiği kafein sayesinde metabolizmayı hızlandırıyor, kişiyi canlandırıyor. Süt ile içildiğinde sütün içinde ki proteinler kişiyi tok tutmakla beraber metabolizma üzerinde çok fazla etkisi var. Ama tabi ki herşeyin fazlası zarar. Günde 4 fincandan sonrası kalp çarpıntısı , ellerde titreme ve heyecanlanma duyguları yaşayabilirsiniz. Ve bu aşırıya kaçma kemik erimesine bile yol açabilir. Bu yüzden aman dikkat . Önce sağlık 🙂


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Trivia quiz
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Hikaye
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Caps
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Embedleri
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format