Dünyanın En ilginç ve Maliyetli Evlenme Teklifleri

''Benimle evlenir misin?'' sorusunu farklı şekillerde sormak isteyen insanların taleplerini karşılamak için hızla gelişen bir sektör oluştu.


54

”Benimle evlenir misin?” sorusunu farklı şekillerde sormak isteyen insanların taleplerini karşılamak için hızla gelişen bir sektör oluştu.

Özellikle Amerika’da evlilik teklifi etmek için binlerce dolar harcamaya hazır birçok insan var. Ülkede geçen sene evlilik töreni hazırlama sektöründe 72 milyor doları aşan bir harcama yapıldığı saptanıyor. Elbette bundan önemli bir payı evlilik planlama şirketleri kapıyor. 

2010 yılında Los Angeles’ta The Heart Bandits adlı bir şirket kendilerine bugüne kadar evlilik teklifi planlaması iöin 2000 müşteri olduğuna dikkat çekerek bunun hızla gelişen bir sektör olduğunu dile getiriyor. Sektöre yoğun ilgi österen müşretilerin önemli bir çoğunluğunu erkekler oluşturuyor.

 Örneğin evlilik teklifi için 52 bin dolar harcayan bir müşterisi, New York’ta bir teras bahçesi kiralamış, buradaki havuzun tabanına özel olarak sevgilisinin ve kendi isminin baş harflerini yazdırmış, 3 metreye yakın bir orkide buketi hazırlatarak oldukça pahalı bir çift ayakkabı hediye etmiş. Elbette bu sırada orkestra eşliğinde arkadaşlarına ziyafet çekmeyi de unutmamış.

Şirket müşterilerinin çoğunun güzel romantik fikirlerle gelen ancak bu organizasyonun tamamını planlamaya zamanları olmayan genelde zengin insanlar olduğunu söylüyor. Şirket kurucularından Tiffany Wrigth’ın belirttiğine göre önemli noktalardan biri ise sosyal medya etkisi. Wrigth, sosyal medyanın evlilik teklifine rekabet unsuru kattığını söylüyor.

Özel Sinemada Özel Film

Geçen yıl İngiltere’de bir internet tasarımcısı ve dijital pazarlamacı A.Williams şimdi karısı olan o zamanki sevgilisine özel bir evlenme teklifi hazırlamak istemiş. Bunun için Londra’nın ünlü bir otelinin restoranında yemek yedikten sonra otel çalışanları onları özel sinema salonunda bir film izlemeye davet etmiş. Işıklar sönüp film başladığı sırada ekranda 48 yaşındaki Anthony çıkmış ve Dembi’yi neden sevdiğini bir süre anlatmış. Bunun ardından evlilik teklifi için ortam müzisyenler ve şarkıcıların salona girmesiyle hazır hale gelmiş. Bu hizmetin karşılığı ise yaklaşık 6200 dolar.

Romantik Balon

Bu sefer de Fransa’da bir şirketten bahsedeceğiz. Paris’teki ApoteoSurprise adlı şirketin sahini N. Gerreau bunun ”romantik bir balon” olduğunu söylüyor. Şirket kurulduğu günden bu tana 1600 evlenme teklifi organizasyonu hazırlamış.

Kendi fikirleriyle gelen insanların yanı sıra şirket müşterilerine 30 farklı senaryo seçimi sunuyor. Bunların en az masraflı olanı 300 dolardan başlıyor.

Paris’i Rolls Royce Corniche ile dolaşıp Seine Nehri vadisinde bir malikane terasında yemek yedikten sonra jetlerin gökyüzünde çizeceği kalpleri seyretmeyi içeren bir tören ise 21 bin dolara mal oluyor.

En fazla ilgi gören törenlerden biri de 2100 dolara atların çektiği bir Kül Kedisi Sindirella arabası ile Paris turu, çikolatadan yapılma bir ayakkabı ve Seine Nehri’nde kayık gezisi içeriyor.

“Kadınları ağlatan bir işletme işletiyorum” diyor Gerreau. “Gözyaşı akmazsa işimi eksik yapmış gibi hissediyorum.”


Sizin Tepkiniz Nedir?

Bayıldım Bayıldım
3
Bayıldım
Karışık Karışık
3
Karışık
Beğendim Beğendim
4
Beğendim
Komik Komik
6
Komik
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Sinirlendim Sinirlendim
2
Sinirlendim
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Trivia quiz
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Hikaye
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Caps
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Embedleri
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format