İSTANBUL’DA DEPREM Mİ OLACAK?


İSTANBUL’DA DEPREM Mİ OLACAK?

Dün gece saatlerinde Marmara’da meydana gelen depremin artçıları devam ederken yeni nesil deprem tahmincisi olarak ortaya çıkan Frank Hoogerbeets’in mega deprem söylemleri büyük endişe oluşturdu.Hoogerbeets megakent İstanbul’da bugün 8 şiddetinde mega bir depremin meydana geleceğini iddia etti. Pekala bugün İstanbul’da deprem olur mu ? İşte deprem uzmanlarının yorumları uzmanların yorumları ve tahminleri….

İstanbul’da bugün deprem olacak mı? sorusuna milyonlarca kişi cevap arıyor. Marmara’da dün gece saatlerinde olan deprem sonrası bugün “mega deprem” olacağı iddia edildi. Kendisini yeni nesil deprem bilimci olarak tanıtan Frank Hoogerbeets’in ürküten tahmini internette ve sosyal medyada en çok tartışılan konularda ilk sırada. Herkes bu tahminlerle ile ilgili araştırma yaparken uzmanlardan da konuyla alakalı değişik açıklamalar geldi. Pekala İstanbul’da bugün gerçekten de deprem olur mu? İşte deprem bilimcilerin tahminleri...

İSTANBUL’DA MEGA DEPREM UYARISI!

Frank Hoogerbeets’in deprem tahmininin arkasında ise 13 Şubat’ta Mars, Dünya ve Uranüs’ün aynı hizaya gelmiş olması yer alıyor. Ortaya çıkan kütle çekim kuvveti, tektonik plakalar üzerinde gerilim yaratacak ve bu deprem gerçekleşecek.

Richter ölçeğine göre 8’in üzerindeki depremler ‘büyük deprem’ olarak isimlendiriliyor. Bu depremlerin, depremin merkez üssüne yakın yerleşim yerlerindeki canlıları yok edebileceği ifade ediliyor. 9 şiddetindeki bir depremde ise yer kabuğunda yarılmalar oluyor. Hoogerbeets sitesinde yaptığı tahminlerde, deprem için 21 Şubat tarihini gösteriyor.

Yeni Nesil Deprem Bilimci Frank Hoogerbeets

 2002 yılında Ditrianum adlı siteyi oluşturan ve kendi internet  sitesinde paylaşımlar yapan Frank Hoogerbeets, Yeryüzündeki tektonik plakalarının hareket edebileceğini ve bu sebeple richter ölçeğine göre yaklaşık 9 büyüklüğünde depremin. Gerçekleşebileceğini açıkladı.

Frank Hoogerbeets’in asıl mesleği şarkıcılık ve söz yazarlığıdır. Bunların yanısıra uzay biliminede merak salmış ve bu konuyla derinden ilgilenen birisi.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Trivia quiz
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Hikaye
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Caps
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Embedleri
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format