Hayallerinin Peşinden Giden Alaylı Ressam Hilal

Hayallerinin peşinden gitmek için sen ne bekliyorsun ki? Harika bir kadının daha hikayesi..


Ben Hilal. 38 yaşındayım. 16 senedir mükemmel bir adamla evliyim ve 3 mükemmel oğlumuz var.  Ege ‘ de küçücük bir köy evinde yaşıyoruz. Çocukluğum da mutlu mesut Ege kasabasında bir yerde geçti. Babam okumuş kültürlü bir insandı. Buna rağmen kardeşimin ve benim yetenek ve hayallerimizi göz ardı ederek ortaokuldan sonra eğitimimize kendi istediği şekilde devam etmemizi istedi. O yıllarda ortaokul son sınıfta branş liseleri için formlar gelirdi okullara. Ben de güzel sanatlar lisesini çok arzu ediyordum çünkü yeteneğim bu yöndeydi. Görsel Sanatlar. Haliyle olmadı ve babamın istediği gibi düz liseye başladım. 16 yaş biraz tuhaf. İsteğiniz olmadığında malum. Bende lisede tepkimi haylazlıklar yaparak gösterdim sanırım. Derslere girmedim , okuldan kaçtım , yanlış arkadaşlar vs.. 

Sonunda babam beni okuldan aldı çalışmaya başladım. Kalem kağıdı 2 yıl öncesine kadar hiç elime almadım. Şimdi isr eğitim alamasam da yeniden çiziyorum. Resim ile ilgili bilgi edinmeye çalıştığım, sevdiğim ressamların çizim derslerini izledim aylarca. Hala evimiz de öğrenip ilerlemeye çalışıyorum. Hatta ufak tefek siparişler alıp malzeme masrafımı çıkartıp eşime yük değil destek oluyorum. Çocuklarım anne “  harikasın” dediklerin de kendimi Frida gibi hissediyorum. Yok tabi o kadar da değil 🙂  Ama keyiften dört köşe oluyorum. Kardeşim asker olmak istiyordu mobilyacı oldu ben ressam olmak istiyorken ev hanımı oldum. 

Şimdi ise çocuklarımız diledikleri okullarda hayallerinde ki meslek için okuyorlar onları bu konuda hiç kısıtlamadık. Çocuklarınızı yetenek ve hayalleri doğrultusun da yönlendirin. Bırakın ne olmak istiyorsa o olsun ve mutlu yaşasın. Selam ve sevgiler …


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Trivia quiz
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Hikaye
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Caps
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Embedleri
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format