Güçlü Kadınlar

Türkiye'de kadın olmanın zorluklarını hepimiz görüyoruz ve yaşıyoruz. Bu zoru başaran kadınlar oldukça fazla. Kadınsan güçlüsün ve asla yalnız değilsin.


Bizimle hikayesini paylaşan Sinem. Gelin kendi ağzından Sinem’in hikayesini okuyalım..
Selamlar 25 yaşındayım,adım Sinem. Doğma büyüme İstanbul’luyum.Özetle bir şeyler anlatmaya çalışacağım. Herşey annem bana hamileyken doktor kapısına bırakıp bu çocuğu aldır diyen bir babaya sahip olmamla başladı.Dakika bir gol bir..
Annem kıyamayıp dünyaya getirdiğinde ise liseye kadar şiddet görmüş bir çocukluğa sahibim. Annemi korumak için hayatını feda etmiş bir cesarete sahipken psikolojisi bozuk bir annenin elinde iğrenç şekilde büyütülmüş bir döneme sahibim. Başımı tek ve son okşayan bir babaanneye sahiptim. Hayatımda kalbimi tek dolduran insandır kendisi. Ta ki kanserden  kaybedene kadar. Öğretmenim,üniversitemi kendim kazandım hem çalıştım hem okudum. Babam tamamen gitti hayatımızdan sonra ise atanamadım şu an özel bir firmada müdür yardımcısıyım.Aynı zamanda tek gelirle tek başıma anneme ve kardeşime bakıyorum. Şimdi sahip olduğum şeylere baktığım da keşke hiçbir şeye sahip olmasaydım diyorum babaannem hariç. Tam 2 yıl oldu. Yokluğu en derin yerimde.Ve bunca şeye rağmen ayakta kalıp aileme bakma gibi bir yükümlülüğe sahibim. Bir gün gerçekten kendi hayatımı yaşayıp yaşayamayacağımı bilmiyorum ama umarımbu güçle daha iyi şeyler yapabilirim. Sahip olduğum en iyi şey kendi kalbim sanırım. Onu hiç yitirmedim herşeye rağmen ,anlattıklarımın daha iki katı var. Fakat bu kadar yeterlidir diye düşünüyorum.Bir kadın olarak her kadının tek başına olduğu ve her zaman ayakta durması gerektiği bir toplumda yaşıyoruz. Umarım her daim güzellikler çıkar karşımıza,Sevgilerimle..


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Trivia quiz
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Hikaye
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Caps
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Embedleri
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format