Farklı Ülkelerin Kahvaltı Çeşitleri

Her insanın farklı olduğu gibi her bölgenin de kendine has farklı bir yemek kültürleri var. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı sizler için sıraladık


Her insanın farklı olduğu gibi her bölgenin de kendine has farklı bir yemek kültürleri var. Günün en önemli öğünü olan kahvaltıyı sizler için sıraladık. Bakalım hangisi sizin damak zevkinize daha uygun 😊 

1-Meksika

Meksika deyince aklımıza ilk olarak acı soslae ve baharlat geldiğine eminim. Kahvaltıların da en çok tercih ettikleri lezzet ise “Huevos Rancheros”. Yumurta,salsa sosu , peynir rendesi ve biberin harmanlanmasından oluşuyor. Ve bunu da tortilla ekmeği ile tüketmeyi , servis etmeyi seviyorlar. 

2-Fransa

Gayet sade ve hızlı tüketilebilen bir kahvaltı türü tercih ediyor Fransızlar. Genellikle çikolatalı kruvasan ve ya baget ekmeği ve reçele yer veriyorlar sofralarında. Kahvaltılarının ev sahipliği kahveye ait tabi ki de. Gayet pratik bir kahvaltı yapıyorlar anlaşılan. O güzel peynirlerinden de araya serpiştirebilirlermiş ama tabi ki kültür zevki meselesi. 

3-Rusya

Ülkede bölgelere göre farklılık gösteren yeme alışkanlıkları olsa da genel olarak kahvaltı da ve yemeklerinde baharat kullanmayı seviyorlar. Kahvaltıların da ise balık ürünleri havyar ve yumurta tüketmeyi tercih ediyorlar. Farklı olarak da yaygın olarak lakerdalı esmer ekmekten yapımı olan “ Wolga -Schnitte “ çoğunlukla sofralarında bulunan lezzetlerden. 

4-Brezilya 

Güne gayet dinç başlamayı seven Brezilya’lılar peynir , tereyağ , reçel , ekmek , jambon , sosis içeren çok çeşitli kahvaltıları tercih ediyorlar. Bunun yanı sıra meyve ile de sofralarını tamamlıyorlar.

 5-İngiltere 

Evet bizim tercih ettiğimizin aksine onlar kahvaltı da kuru fasülye tüketebiliyorlar. Yumurta, sosis, mantar , domates , patates ve kızarmış ekmekte tüketmeyi seven İngilizlerin yanı sıra güne Mısır gevreği ile başlamayı tercih eden bir kesim de bulunmakta.

6-Yunanistan 

Komşu olmamızdandır belki kahvaltı kültürlerimizin çok benzemesi. Domates salatalık peynir çeşitleri yumurta ve kuruyemiş ile güne başlamayı tercih ediyorlar. Hamur işi ve meyveyi de bir hayli tercih ediyorlar

7- Güney Kore 

Her öğünlerinin baş tacı olan pirinç lapası tabiki. Kahvaltı da da çokça tercih ediliyor Güney Kore de. Bunun yan sıra balık ve yumurta bulunan bir kahvaltı kültürleri var

8- Amerika 

Amerikalılar genel de tuzlu ve tatlıyı bir arada tüketmeyi oldukça seviyorlar. 

Meyve ve şerbetle servis edilen krepleri de bunun bir göstergesi. 

Bunun yanı sıra yumurta , pastırma ve tabi ki Mısır gevreği tercihleri arasında

9-Türkiye

Ve gelelim güzelim ülkemize. Olmazsa olmaz öğünümüz tabi ki bir geleneksel Türk Kahvaltısı. Peynir çeşitleri , bal , reçel , sahanda yumurta ,sucuk , zeytin , simit , menemen , domates , salatalık gibi çok çeşitli bir kahvaltı kültürüne sahibiz. Ve tabi ki sofralarımızın şahı  güzel demlenmiş bir Türk çayı. 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Trivia quiz
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Hikaye
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Caps
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Embedleri
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format