BİR BAŞARI HİKAYESİ. NESLİCAN TAY. HAYRAN KALDIM…!!!!


BİR BAŞARI HİKAYESİ. NESLİCAN TAY. HAYRAN KALDIM….!!!!

Merhaba Dostlar;

Dün akşam youtubede gezerken tesadüfen izlemiş olduğum bir video. Gecenin bir vakti basit basit bunalımlarla buhranlarla savaşırken resmen ALLAH'ıni karşıma çıkardığı ve beni yeniden kendime getiren ismini yazarken bile azmi, hayatla mücadelesi karşısında ellerimin titrediği güzel kadın Neslican TAY.

Şimdi sizlere Neslicanı tanıtayım. Neslican şuan 20 yaşında (Allah nice yaşlar göstersin) özel bir üniversitede psikoloji eğitimi alıyor. Yüzüne baktığınızda içinizi aydınlatan gülüşü ışıl ışıl gözleri ve ses tonundaki sıcaklık sizi sizden alıyor diyebilirim. Neslican aynı zamanda sporlada içiçe büyümüş bir genç kız. Vİdeonun bu kısmına kadar her şey normal. Ve başlıyor. Üniversite sınavına hazırlandığı sene bacağında bir ağrı oluşuyor defalarca doktora gitmesine rağmen her seferinde şöyle bir tanı konuluyor. Sporla uğraştığı için kas yırtılması ve bacağında kas zedenelenmesi olduğu söyleniyor. Ah doktorlar ah….!!! söylenecek çok söz var ama söyleyemiyorum.13.03.2017 bu tarih Neslicanın hayatındaki dönüm olmuş. Tam bu tarihte teşhisi konuluyor. Üniversite sınavına girmeden 2 hafta önce konuyor bu tanı. hemen bir taramaya giriyor ve bacağındaki dayanılmaz ağrıların sebebi çıkıyor ortaya. Kanser üstelik öyle başlangıç aşamasıda değil 3. evre!! Akciğerine sıçrarsa son evreye taşıyacak Neslicanı. Hemen tedaviye başlanıyor ve neslican o sene sınava giremiyor.  Tedaviye rağmen tümör küçülmüyor ve aksine eskisinden daha büyük bir hale geliyor. Neslicanın bacağını kurtarılamıyor ve dizde aşağısı ameliyatla alınıyor. Bu ameliyattan sonra Neslican kendini şöyle ifade ediyor. ''Hayattaki her şeyimi kaybetmiş gibiydim''. Yaşıtları üniversiteyi kazanıp gitmişken kendisi bu sinsi hastalıkla mücadele ediyor ama ne mücadele.

Ameliyattan 14 gün sonra sargılı bacağıyla giyiniyor hazırlanıyor ve alışveriş merkezine gidiyor. Ve diyorki ''Ben hayatta kalmayı hakediyorum çünkü hayatta kalabilmek için bacağımı kaybettim.'' İşte bu cümlenin ardından yeni bir hayat başlıyor Neslican için. Yazıyor bıkmadan, geziyor bıkmadan,  paylaşıyor bıkmadan… Neslican sonrasında akciğer kanseriyle mücadeleye başlıyor. Ama bıkmıyor her şeye rağmen bıkmıyor. Çeşitli söyleşilere çıkıyor ve hala bıkmadan usanmadan savaşıyor. Çok şükür ki hayatta.  Allah ömrünü uzun etsin Neslican. Bütün iyi dileklerimle dualarımla arkandayız arkandayız arkadaşım. 


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Trivia quiz
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Hikaye
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Caps
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Embedleri
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format