Batık kıllardan kurtulmak

Batık tüyler hepimizin kurtulmak istediği aynı zamanda acılı da olabilen bir sorundur. Güzel görünüşlü , yumuşak bir cilde sahip olmayı kim istemez ?


Batık tüyler hepimizin kurtulmak istediği aynı zamanda acılı da olabilen bir sorundur. Güzel görünüşlü , yumuşak bir cilde sahip olmayı kim istemez ?
Bunun için düzgün bir teknik kullanmak gereklidir. Tüyler en sevilmeyen konu olsa da daha da sevilmeyen batık tüyler vardır ne yazık ki. Yanlış kullanılan teknikler çoğu zaman cildi tahriş eder ve batık oluşmasına sebep olur. Tüylerin yüzeye ulaşması için üzerinde ki derinin ince tabakasını yırtmaları gerekmektedir. Ancak kişiden kişiye değişen birden çok cilt yapısı bulunmakta. Tüylerin ince ve ya derinin kalın olması durumunda tüyler yüzeye ulaşamayabilir. Dışarı çıkamayan tüy , normal uzadığı yönün tersine doğru uzamaya başlar ve kıvrılır. Bu olaydan sonra batık gözle görünecek duruma gelerek ciltte kendini gösterir.
Yanlış bir teknikle dışarı çıkarılmaya çalışılırsa daha kötü olur ve bu süreç daha da acılı hale gelebilir. Bu süreçleri yaşamayın diye sizlere bir kaç ipucu verelim dedik 🙂 

Teşekküre lüzum yok 🙂
Ağda gibi kılı dışarıya çeken temizlik teknikleri batıkların oluşmasına ve başka dermatolojik sorunlara yol açabilir.
Bu yöntemle hızlı ve etkili bir şekilde tüylerden kurtulmayı sağlayıp çoğu kadının gözdesi olsa da batıklar için farklı bir alternatif düşünülebilir.
Eğer bacaklarınız da batıklar varsa tüy dökücü ve ya jilet kullanmak batıklarınızın gitmesine neden olacaktır. Bunlar cilde en az zarar veren gereçlerdir.
Kesinlikle cımbız kullanmayın. Tüy yüzeye ulaşamadığı zaman cımbız ile bunu çıkarmaya zorlamak hem cildi tahriş eder hem de kalıcı iz kalmasına sebep olabilir.  Ayrıca enfeksiyon kapma ihtimaliniz yüksek.  
İlla ki cımbız kullanıcam diye bir takıntı edindiyseniz kendinize öncesin de gözeneği temizlemeyi unutmayın dezanfekte edin ve iyileştirmek için glikolik asit kullanın. Eğer ki enfeksiyon kaptıysanız mutlaka bir dermatologa ulaşmanızı öneriyoruz. 🙂
Unutmadan aşağıya da terapi niyetine batık kıl çıkarma videosu ekliyorum sevenlere .. 🙂


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Trivia quiz
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Hikaye
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
geri sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Caps
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Asma Embedleri
Ses
Soundcloud or Mixcloud Embeds
görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format